Przywitanie Wykryj.PL – czyli o czym będziemy tu pisać

Witam, witam, witam ! Tutaj opiszę wszelki pomysły, inicjatywy i plany na prowadzenie strony Wykryj.PL, gdzie znajdować się będzie szeroka oferta urządzeń do lokalizacji i wykrywania instalacji.

Dzień dobry wszystkim czytelnikom

Poniższe przywitanie ma za zadanie rozpocząć serię artykułów w serwisie Wykryj.PL. Będzie on krótkim i w przeciwieństwie do przyszłych tekstów mało znaczącym wpisem. Skupię się w nim głównie nad opisaniem wszystkich kategorii artykułów, które znajdziecie na naszej stronie. Tematyka będzie dotyczyła wykrywania jest więc to szeroko pojęty termin. Wykrywać można przecież wszystko. Zgodnie z definicją pochodząca ze słownika języka polskiego PWN slowo wykrywanie to ustalenie badanie obecności czegoś w czymś. Dość ogólnikowe stwierdzenie, ale przecież jest to cała grupa czynności skutkująca odnalezieniem pożądanego obiektu. W naszym zakresie zainteresowań znajduje się szczególny typ poszukiwań. Każda z tych kategorii posiada swoje własne odmiany w zależności od miejsca pracy, oraz stopnia skomplikowania. Przyszłe wpisy będziemy dzielić na dwie kategorie.

„… wykrywanie to ustalenie badanie obecności czegoś w czymś.”

Przewody energetyczne ułożone w ziemi pod kostką.

Lokalizacja kabli i rur 

Wszyscy niezależnie od tego gdzie mieszkamy i co robimy jesteśmy uzależnieni od tych dwóch typów instalacji. Dzięki zastosowaniu kabli zasilane są budynki, w których mieszkamy, możemy rozmawiać przez telefony (mimo, że są bezprzewodowe), a także komunikujemy się ze światem korzystając z komputera. Kable otaczają nas z każdej strony. Niejednokrotnie ich nie widzimy, ale z pewnością można je znaleźć w pobliżu. 

Przewody uszkadzane są non stop. Najczęściej powstają one z powodu braku wiedzy o ich obecności. Wystarczy prosty lokalizator kabli i rur, a już można oszczędzić nie raz drogich napraw. Większość posiadanego przez nas doświadczenia pochodzi z prac przy kablach ziemny, jednakże nie różnią się one niczym od obecnych w ścianach, czy posadzkach przewodów.

„Kable otaczają nas z każdej strony. Niejednokrotnie ich nie widzimy, ale z pewnością można je znaleźć w pobliżu.”

Rury wodociągowe

Wykryj.PL – Lokalizacja uszkodzeń kabli i rur

Kolejną kategorią jest wykrywanie uszkodzeń instalacji. Czasami powstają one same, ale zdadzą się i tak, że ktoś w tym pomoże. Zapewne każdy słyszał kiedyś termin „zwarcie”. Dochodzi do niego, podczas gdy dwie żyły wewnątrz przewodu stykają się. Nie jest to jedyny typ uszkodzeni przewodów metalowych, ale o tym kiedy indziej. 

Myśle, że każdy z nas posiadał kiedyś cieknący kran w domu, a może nawet doświadczył poważniejszego uszkodzenia rury. Nie są to znaczne ubytki wody. Wyobraźcie sobie teraz uszkodzenie rury wodnej w ziemi. Są one znacznie większe niż domowe, a jej nieszczelność może doprowadzić nawet do zapadnięcia się ulicy. 

Przywitanie Wykryj.PL – podsumowanie

Wydawać by się mogło, że wszystko zostało opisane w kilku akapitach powyżej. Nie jest to jednak prawda. Lokalizacja infrastruktury podziemnej to skomplikowane zagadnienie, a urządzenia do jej wykrywania wymagają pewnego doświadczenia i obycia ze sprzętem. Nie zapominajmy, że tego typu instalacje znajdują się także w ścianach, posadzkach, a także na powietrzu. Każdy z tych elementów wymaga odpowiedniej konserwacji, aby nie doszło do uszkodzenia. 

No właśnie. Wspomniane, nieszczęsne zniszczenia, które pojawiają się w kablach i rurach. Niby łatwo stwierdzić, która z tych sieci jest wadliwa, ale jak znaleźć konkretne miejsce powstania wady. Z pomocą przychodzą najróżniejsze urządzenia, takie jak: reflektometry, korelatory, a także geofony. Nie zapominajmy o detektorach gazów, które są istotnym zabezpieczeniem naszego życia, zdrowia i majątku.

Te i inne zagadnienia będziemy poruszać w następnych artykułach starając się wzbogacić wiedzę naszych czytelników, a także przyczynić się do bezpieczniejszych i mniej szkodliwych prac wewnątrz i na zewnątrz.

Spis Treści

(22) 390 59 47

Pon. - Pt. - 8 - 15
Sb. - Nd. Nieczynne

ul. Dworcowa 38/26
05-500 Piaseczno

Copyright© Wykryj.PL 2021 by RD Tech s.c. ul. Dworcowa 38/26 05-500 Piaseczno NIP: 1231312757

                   WKRÓTCE